Сьогодні ділимось досвідом нашого експерта Богдана Яковленко, директора з логістики мережі ТЦ «Епіцентр».

Склавши прогноз обсягу відвантажень до кінця поточного року і розрахувавши ресурси, в тому числі і транспорт, необхідні для його якісного виконання, керівництво компанії «Епіцентр» побачило, що в другому півріччі виникне дефіцит транспорту.

Що робити? Для його усунення було розглянуто кілька варіантів використання інвестицій для закупівлі транспорту та їх повернення, з використанням NPV - чистої приведеної вартості грошей.

Як показали розрахунки, найпривабливішим став варіант закупівлі додаткових напівпричепів і одного «портового» тягача, для оперативного переміщення напівпричепів по території логістичного центру «Калинівка».

У зв'язку з чим було прийнято рішення впровадити технологію роботи зі змінними напівпричепами.

Що вона передбачає? Роботу одного тягача з двома окремими напівпричепами при централізованих поставках товару з логістичного центру в торгові центри «Епіцентр» м.Києва.

У момент, коли тягач із завантаженим напівпричепом знаходиться в рейсі, другий напівпричіп стоїть під завантаженням. Коли тягач повертається на логістичний центр, його вже чекає завантажений другий напівпричіп. Водієві необхідно тільки змінити причепи та взяти документи на наступний рейс.

«Варто зазначити, що від розрахунків до практичної реалізації минуло не більше півроку. Напівпричепи у нас вже були в кінці вересня, а «портові» тягачі прибутку в перших числах листопада поточного року. Вся техніка нова », - каже Богдан Яковленко.

Більш того, можна сказати, що ТЦ «Епіцентр» практично першим впровадив цю технологію серед великих логістичних центрів.

За кордоном подібна технологія активно застосовується не тільки зі стандартними напівпричепами, а й зі змінними контейнерами для платформних тягачів.

Богдан Яковленко - експерт КLS! У лютому 2018 учасники Основного курсу навчання в Київській Логістичною Школі мають можливість слухати лекції Богдана і вчитися в кращих фахівців логістичного ринку!

Реєструйтеся: https://goo.gl/forms/4dC47sT5P869WrGK2

Посилання на курс: https://www.facebook.com/events/131570584154262/