В той час, як історичні корені використання технології Blockchain беруть початок з фінансового сектора (2009 рік, підтримка криптовалюти), глобальний логістичний ринок вартістю 8,6 триліони дол. США - доволі вамогий аргумент для використання даної технології сьогодні.

 

Blockchain – розподільча база даних підтримки постійно зростаючого списку записів (блоків), без права зміни інформації, яка захищена від підробки та злому.

 

В листопаді 2016 року компанія Deloitte замовила опитування 308 топ-менеджерів в США на тему Blockchain, кожен з яких представляв компанію з доходом 500 млн. дол. в рік.

І результати виявились доволі разючими, так як 40 % опитаних мало знають про технологію, а інші 25 % зазначили що вкладуть 5 + млн. дол. США у 2017 на її впровадження і використання.

Багато з екпертів не очікували застосування даної технології до 2018 року. 


Однак сьогодні такі компанії як Walmart, IBM, Marine Transport International (MTI), порт Роттердам та Антверпен тестують Blockchain у роботі.

 

Walmart - для визначення джерела поганої їжі в supply chain, порти для автоматизації та оптимізації операцій контейнерної логістики терміналу (з метою пришвидшити взаємодію між клієнтами).

Maersk та IBM - для відслідковування десятків мільйонів морських контейнерів по світу для підвищення прозорості та безпеченого обміну інфорацією між торговими партнерами. 

MTI та Аgility Sciences - для розвитку Container Streams (проект зв'язує дані від постачальника, вантажовідправника, по пунктах завантаження/розвантаження, від митниці і термінали в загальному blockchain журналі).

 

Використання blockchain сприяє:

- Підвищенню прозорості для клієнтів. Завдяки технології клієнти можуть контролювати увесь процес доставки, яким слідує товар до того, як потрапити до споживача. 
Це особисливо важливо для продуктів харчування та ліків (можна встановлювати терміни придатності завдяки датчикам, RFID-міткам).

- Підвищенню прозорості для аудиторів. Так як історія транзакцій заблокована, аудитору легше буде зрозуміти, куди ідуть ресурси.

- Покращенню рівня безпеки. Технологія дозволяє набагато легше виявляти спроби шахрайства (наприклад, фіктивні pick-up).

 

Про технологію Blockchain будемо розповідати 02.11 на Академічному форумі Бременського університету